АУТИЗМ та ФЛОРТАЙМ

Аутизм - комплексне "порушення" розвитку, що включає проблеми з комунікацією, соціальною взаємодією, освоєнням мови та цілим рядом емоційних, когнітивних, рухових та сенсорних здібностей, а також відставання у розвитку цих здібностей. Слово "порушення" тут ми беремо в лапки, тому що багато прогресивних психіатр і фахівців в галузі аутизму, а також самі дорослі аутисти, все частіше висловлюють думку про те, що "аутизм - це не хвороба, це - розвиток по іншій траєкторії".

Флортайм - метод психокорекції, заснований на повазі до особистості дитини, що виключає фізичне та психологічне насильство над нею. Застосування методу фахівцями нашого Флортайм-центру та батьками призводить до дорозвитку пропущених у розвитку стадій і, як наслідок цих змін, до зміни поведінки, покращення контакту та якості комунікації, розвитку мови та успішної соціалізації. Також метод сприятливо впливає на всю сімейну систему, відновлюючи відносини взаємної поваги, любові та розуміння у родині.

КОНЦЕПЦИЯ DIR

Концепція DIR (Developmental, Individual-difference, Relationship-based) – офіційна назва психотерапевтичного підходу при аутизмі та будь-яких затримках та складностях психомовленевого розвитку, що враховує особливості розвитку, індивідуальні відмінності та систему відносин. Автор підходу – професор Стенлі Грінспен. Мета психотерапії аутизму та інших проблем у психомовленевому розвитку дитини в рамках концепції DIR – не так робота над зовнішніми сторонами поведінки, як створення фундаменту для здорового розвитку. Фахівець Флортайм користується знанням про шість стадій функціонального емоційного розвитку і здійснює втручання в процесі гри, слідуючи за дитиною, без нав'язування своєї волі, саме на тому рівні, на якому в даний момент дитина має значні складнощі.

FLOORTIME

Флортайм – основна стратегія в рамках концепції DIR, це загальна філософія, яка охоплює всі контакти з дитиною протягом дня. Флортайм вимагає уваги до індивідуальних особливостей обробки інформації в дитини та роботи її нервової системи, до моделей відносин, що склалися в сім'ї, до індивідуальних особливостей батьків. Якщо говорити дуже коротко, Флортайм вирішує основні завдання: йти за дитиною (використовувати її природні інтереси) і ввести дитину в наш спільний світ не силою, не примусом, а за власним бажанням.

ФЛОРТАЙМ-ЦЕНТР В КИЄВІ

Наші фахівці пройшли навчання підходу DIR/Floortime® в американському інституті ICDL та мають відповідні сертифікати. Заняття відбуваються у присутності батьків відповідно до ключових принципів DIR/Floortime®.

Серед дітей, з якими ми працюємо, є діти з аутизмом, ЗПР, СДУГ, ДЦП, синдромом Дауна. У команді центру працюють флортайм-фахівці, логопед-дефектолог, нейропсихолог, тифлопедагог, спеціаліст із сенсорної інтеграції, музичний терапевт, казкотерапевт, гештальт-терапевт.

Для батьків постійно проводять курси навчання, семінари, супервізії. Все це відповідає нашій місії.

Наш Флортайм-Центр знаходиться у Києві за цією адресою Попередній запис – за вказаним телефоном або email.

РЕЗУЛЬТАТИ

За допомогою підходу DIR/Floortime®, який орієнтований на основні елементи здорового розвитку, багато дітей з діагнозом «розлад аутистичного спектру», «ранній дитячий аутизм» досягли поліпшення, що значно перевищує рівень, який називається «високофункціональним аутизмом». Метод не вимагає постійної прив'язки до занять у Флортайм-центрі. Батьки, пройшовши навчання, можуть практикувати метод самостійно, відвідуючи Флортайм-центр лише зрідка. Багатьом батькам особливих дітей відомо, що заняття фахівців з дитиною дають тимчасовий ефект. Якщо батьки не змінюють характеру взаємодії з дитиною вдома, не граються з нею, не прислухаються до рекомендацій фахівців, може відбутися спочатку помітний прогрес, а потім повернення на колишні рівні розвитку. Застосування навченими батьками методики Флортайм кілька разів на день по 25 хвилин дозволяє закріпити успіх, досягнутий на заняттях. Ефективність підходу підтверджена експериментально численними дослідженнями.