Флортайм центр у Києві

Наша мета

Флортайм центр створений з метою надати можливість усім дітям, які мають труднощі з саморегуляцією, обробкою сенсорної інформації; вмінням контактувати з оточуючими, розмовляти, навчатися та повноцінно брати участь у соціальному житті – отримати необхідну їм психотерапевтичну допомогу та оптимальне середовище для розвитку в традиції гуманістичного підходу DIRFloortime, який застосовується у 57 країнах світу.

Форма занять

Спочатку мама, тато й дитина потрапляють на первинну консультацію з директором центру Анжелою Заєць (експерт і тренер DIRFloortime, гештальт-терапевт, медичний психолог). Це консультація-знайомство. Її ціль – початок діагностики, уточнення запиту та відповіді на запитання батьків з приводу підходу Флортайм і роботи центру. Консультація проводиться у два етапи – взаємодія з дитиною у присутності батьків і потім онлайн-зустріч з батьками (без дитини).

Потім дитина починає відвідувати індивідуальні заняття з одним чи кількома спеціалістами. Спеціаліст працює з дитиною. Ця робота – це спеціальна цільова гра. Заняття в нашому центрі відбуваються у вигляді спілкування з дитиною з нашим спеціалістом у присутності батьків. Батьки обов'язково присутні на заняттях, за винятком деяких випадків, про які детальніше розповідається на першій консультації. Спеціаліст застосовує свої знання підходу DIRFloortime і у формі цільової гри сприяє розвитку здібностей дитини, таких як: саморегуляція, спільна увага, ініціювання та вміння триматися у контакті, соціальні та побутові навички, мовлення, мислення, здібність до спільної діяльності з іншими. У кінці чи під час заняття спеціаліст дає пояснення батькам.

Зазвичай через місяць після початку роботи відбувається батьківська зустріч зі спеціалістами (без дитини) для того, щоб обговорити побажання та спостереження батьків і рекомендації спеціалістів і таким чином узгодити подальші дії, встановити найближчі цілі.

У подальшому такі зустрічі проводяться регулярно чи за необхідності.

Коли дитина готова, у програму додаються групові заняття.

Батьки обов'язково проходять КУРС DIR 101 (12 годин), аби розуміти нюанси роботи спеціалістів і вчитися обходитися без спеціалістів.

Метою Флортайм центру та його спеціалістів є навчання як дитини, так і її батьків, які через певний час зможуть проводити флортайм-сесії вдома та зменшити відвідування занять до 1 на місяць або навіть ще менше. Ми хочемо, щоб діти розвивалися, ставали більш успішними, адаптувалися до життя в сучасному світі, а їхні батьки ставали більш успішними, мудрими та щасливими батьками. Чому ми так робимо – описано в нашій Місії.

Чим Флортайм центр не є

Флортайм центр не є дитячим садком для особливих дітей, батьки не зможуть залишити свою дитину та піти за власними справами. Також Флортайм центр не є школою. Наша задача – розвиток базових здібностей дитини. Коли ця задача буде вирішена, дитина буде із задоволенням навчатися у школі.

Наші спеціалісти

Наші спеціалісти навчилися підходу DIRFloortime в інституті ICDL (США) та мають відповідні сертифікати. Усі заняття відбуваються в присутності батьків у відповідності до ключових принципів DIRFloortime.

У команді центру працюють флортайм-спеціалісти, дефектолог, нейропсихолог, тифлопедагог, спеціаліст із сенсорної інтеграції, казкотерапевт, гештальт-терапевт, транзактний аналітик.

Наші батьки

Батьки стають спеціалістами в розумінні потреб своєї дитини та в грамотній підтримці процесу розвитку. Як саме у них це виходить ви можете дізнатися у Відгуках.

Для батьків постійно проводяться курси навчання, семінари, консультації, спілкування онлайн через Facebook: групу DIRFloortime в Україні, сторінки Флортайм центр і DIRFloortime Україна.


Контакти та місцезнаходження

Флортайм центр знаходиться у місті Києві за адресою:

вул. Герцена (метро Лук'янівська), буд. 17-25, 4-й під'їзд, 13 поверх (карта) 

Вхід через під'їзд із консьєржем. Ліфт до 12 поверху, далі за вказівками на 13 поверх.

Прийом за попереднім записом. Підписуйтеся на нашу сторінку на facebook.

Спеціалісти Флортайм центру

Анжела Заєць

Директор центру, експерт і тренер DIRFloortime, медичний психолог, гештальт-терапевт


більше інформації

Валерія Костецька

Спеціаліст DIRFloortime найвищого рівня, магістр психології (наразі працює тільки онлайн)


більше інформації
Ирина Филоненко - психолог

Ірина Філоненко

Експерт DIRFloortime (наразі в еміграції)


більше інформації
Оксана Вишневецкая - тифлопедагог

Оксана Вишневецька

Спеціаліст DIRFloortime найвищого рівня, дефектолог, тифлопедагог


більше інформації

Андрій Заєць

Магістр психології, нейропсихолог, транзактний аналітик (наразі в ЗСУ)

Олександра Генделєва

Спеціаліст DIRFloortime найвищого рівня, лікар-психолог


більше інформації